کسب و کار آنلاین و بازاریابی

نکاتی در مورد طراحی صفحات فروداطلاعات اضافی از کاربر خود دریافت نکنید

اگر هدف شما از صفحه فرود خود مثلا دریافت اطلاعات کاربر برای ایمیل مارکتینگ است به بیشتر از ۲ فیلد در صفحه فرود خود احتیاج ندارید. نیازی نیست آدرس یا شما موبایل کاربر خود را دریافت کنید نام و ایمیل مخاطب خود کافی است. اگر اطلاعات بیشتر از کاربر خود بخواهید احتمال اینکه صفحه فرود شما را ترک کند زیاد می شود.


صفحه فرود خود را ساده طراحی کنید

سعی کنید صفحات فرود خود را ساده طراحی کنید. به موضوع اصلی که قصد دارید کاربر آن را متوجه شود اشاره کنید و از توضیحات اضافه خود داری کنید. سعی کنید بیشتر از عکس های جذاب استفاده کنید و از نوشته کمتر استفاده کنید. در کل سعی کنید صفحه ی فرود خود را ساده و مختصر طراحی کنید.


به کاربر وعده ی دروغین ندهید

در صفحات فرود خود به کاربرانتون دروغ نگویید و به وعده ای که به کاربر خود داده اید عمل کنید. مثلا اگر قول ۱۰ آموزش تصویری از یک موضوع خاص را به او داده اید حتما به آن عمل کنید. یا اینکه بعد از دریافت اطلاعات کاربر شرط دیگری برای او نگذارید.


در طراحی ساخت دکمه فراخوان دقت کنید

دکمه فراخوان یا همان Call To Action یکی از مهمترین اجزای صفحه فرود است که کاربر از طریق آن به درخواست شما پاسخ می دهد. سعی کنید از جمله مناسب مثلا “همین الان دانلود می کنم” برای این دکمه استفاده کنید. رنگ دکمه فراخوان خود را مخالف رنگ صفحه ی فرود خود بگذارید تا تاثیر گذار تر و بیشتر دیده شود.


از پاپ آپ استفاده نکنید

برای نشان دادن صفحه فرود خود به کاربر از پاپ آپ استفاده نکنید. تبلیغات پاپ آپ همیشه برای کاربر آزاد دهنده بوده است. پس برای طراحی صفحه فرود کاربرپسند از پاپ آپ استفاده نکنید. البته بهترین روش استفاده از پاپ آپ موقع خروج کاربر از سایت شماست که این روش شدیدا توصیه می شود. خیلی برای کاربر جذاب است که موقع خروج از سایت شما پیشنهاد ویژه ای دریافت کند.


واکنش گرا بودن را فراموش نکنید

امروزه تعداد بیشتری از مخاطبان اینترنت از موبایل و تبلت ها استفاده می کنند. واکنش گرا بودن صفحه فرود شما باعث بهتر دیده شدن آن در موبایل ها و تبلت ها و دیگر دستگاه ها می شود. بیشتر شرکت هایی که در زمینه ایمیل مارکتینگ و ساخت صفحات فرود فعالیت می کنند این ویژگی را به صورت پیش فرض دارند.


به رنگ های صفحه فرود خود بیشتر توجه کنید

اگر در طراحی صفحه فرود خود از رنگ ها استفاده می کنید باید از رنگ های جذاب و دلنشین استفاده کنید که حس اعتماد و آرامش را به مخاطب بدهد. پیشنهاد می کنم حتما از روانشناسی رنگ ها با خبر شوید و مطالعه بیشتری روی این موضوع داشته باشید.


اجازه انتخاب را به مخاطب خود دهید

سعی کنید فرمت های مختلفی از هدیه خود را تهیه و در صفحه فرود خود قرار دهید. مثلا اگر کتاب الکترونیکی در زمینه کسب و کار اینترنتی نوشته اید فرمت صوتی یا تصویری آن را هم قرار دهید و به کاربر خود اجازه دهید هر کدام را که دوست داشت دریافت کند.


پیشنهاد هدیه دیگر به مخاطب بدهید

برای متقاعد کردن و ایجاد اعتماد در مخاطب در قبال دریافت اطلاعات به او هدیه ای دیگر بدهید. مثلا بگویید شما با قرار دادن اطلاعاتتون در اختیار ما هفته آینده آموزش ویدیویی خاصی را برایش ارسال خواهید کرد. و تاکید کنید فقط کسانی که در این صفحه عضو می شوند از این هدیه بهرمند می شوند.
آموزش تصویری ساخت لندینگ پیج با میلر لایت را از اینجا ببینید

با رعایت کردن موارد ذکر شده نرخ تبدیل خود را در صفحات فرود بالا ببرید. هیچ وقت فراموش نکنید که داشتن ایمیل های مخاطبین خود یکی از مهمترین دارایی های یک کسب و کار اینترنتی موفق است. پس همین الان صفحات فرود خود را بهینه کنید.
+ نوشته شده در  پنجشنبه 22 آذر 1397ساعت 13:40  توسط دینا  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]